Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá 7:30 - 15:00 hod.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. ÚKLIDOVÉ A MYCÍ STROJE
  4. Vysavač špatně vysává - rady

Vysavač špatně vysává - rady

Po čase používání vysavače se stane, že „netáhne“ jako dřív. Zde naleznete pár rád, na které je dobré se zaměřit, když se sníží síla sání vašeho vysavače.

 

 

 

Nejrychlejší zjištění, kde je „chyba“ zjistíte, když sejmete sací hadici od vysavače. Zkuste sílu sání na jeho vstupu a postupně přidávejte příslušenství. Pokud se sníží sání například po připojení hadice, zkontrolujte ji, zda není zanesená.

 

 

 

Ať už u profesionálního nebo průmyslového vysavače, vždy překontrolujte sací hadici, trubky a hubici/hubice. Velmi často jsou v příslušenství nashromážděné nečistoty. Kromě toho, že vysavač méně saje, je motorová hlava velmi teplá. Je to způsobeno malým průtokem studeného vzduchu, který by běžně chladil sací motor.

 

Mnoho koncovek na hadici, jak na straně příslušenství, tak u vysavače je šroubovací. Dotáhněte koncovky a zkuste sílu sání.

 

 

Další z mnoha „závad“, proč vysavač špatně saje je jak v hlavním filtru, tak v plném filtračním sáčku.

 

Důležité je pravidelné čištění hlavních filtrů. Pokud však používáte filtrační sáček a vysávaný obsah vám neunikl do odpadní nádoby vlivem špatně nasazeného sáčku na hrdlo nebo při jeho protření, filtr se téměř nemusí vůbec čistit. U vysavačů, kde se suché nečistoty vysávají do nádoby je nutné pravidelné čištění. Jak často, to závisí na druhu a množství vysávaných nečistot.

 

Hlavní filtry (u profesionálních a průmyslových vysavačů kloboukového typu) jsou převážně z materiálu, který není určený pro vysávání tekutin.  V případě namočení může dojít k zalepení pórů filtru a tím ke snížení sání. Některé vysavače jsou opatřeny filtrem ze spodní strany motorové hlavy. Důležité je včasná výměna filtračních sáčků nebo vysypání odpadní nádoby.

 

Po výměně filtračních sáčků a kontrole filtrů, zkuste sílu sání.

 

 

Bohužel se i stává, že obsluha vysavače nepoužije ani filtrační sáčky ani hlavní filtry určené pro sání suchých nečistot. V tom to případě se pak nečistoty dostávají do sací turbíny a může tak dojít k jejich poškození. Pokud máte podezření anebo jste si vědomi, že se toto stalo, nepoužívejte vysavač a kontaktujte servisní středisko. Zabráníte tak případnému poškození vysavače.

 

 

Při odsávání tekutin, především na stavbách, dbejte na čistotu plovákové soustavy. Pokud nebude správně fungovat, může se vysávaná tekutina dostat k sací turbíně a může tak dojít k jejich poškození.

 

 

Jak vyčistit hlavní filtr? Nejlepším způsobem je jeho omytí, pokud to materiál filtru dovoluje. Dále pak vysáním druhým vysavačem nebo vyfoukáním stlačeným vzduchem.

 

I když filtr pravidelně čistíte, není na vždy. Při častém používání doporučujeme jeho výměnu jednou za 2 až 3 roky. Vždy však záleží na četnosti a druhu vysávaného materiálu. Postupem času se i díky vlhkosti ve vzduchu póry filtru „zalepují“ a snižuje se jak filtrační schopnost a propustnost proudícího vzduchu. Ten je důležitý k chlazení sacího motoru.

 

 

Ke všem námi nabízeným vysavačům dodáváme základní filtry, před filtry a filtrační sáčky. Vybrané filtry a sáčky naleznete ZDE.

 

 

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat, rádi vám poradíme nejen v oblasti profesionálních a průmyslových vysavačů.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Kontaky

Pod Všemi svatými 1544/1a

301 00 Plzeň

+420 377 322 626

info@sunexclean.cz

Provozní doba:

Po - Pá 7:30 - 15:00 hod.

(vlastní parkování)

 

 

Mapa

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz