Puron RA - 13 kg

 

Balení:: 13 kg

Kompletní specifikace

Puron RA - 13 kg

Puron RA je silně alkalický pěnivý prostředek určený pro mytí udíren, pečících zařízení a silně zamaštěných ploch, např. podlah v masokombinátech. Dlouhodobý kontakt vysoce alkalické pěny umožní narušení i obtížně odstranitelných zašpinění. Obsahuje asi 30 % alkálií v přepočtu na hydroxid sodný. Účinnost alkálií na živočišné tuky je umocněna komplexem tenzidů. Silná alkalita má i výrazný dezinfekční účinek.

Technologie aplikace přípravku: Puron RA se používá při pěnovém dvouetapovém čištění (3 -10%) a omezeně i při tlakovém čištění (0,3%). Dvouetapový postup lze použít i pro mytí nástřikem roztoku, nebo pro ruční mytí podlah (1 -10%). Účinnost mycího roztoku se zvyšuje s teplotou. Optimální je asi 60°C. Aby došlo k dokonalému využití chemických látek, je výhodné nechat působit přípravek alespoň 15 min. Vzhledem k vysoké alkalitě je u prostředku nepatrně nižší pěnivost než u ostatních pěnotvorných prostředků. Důvodem je nutnost zabránění vzniku suché pěny, jejíž aerosol silně dráždí plíce.

Materiálová snášenlivost: Prostředek rozpouští lehké kovy, a proto jej používáme pouze na nerezové a keramické povrchy v místech, kde je možný dokonalý oplach vodou.

GHS05 - korozivní a žíravé látky